2014-12-31 @ 16:39:09

داستان سالهای قحطی
منطقه جسرین-غوطه شرقی دمشق در دومین سال محاصره توسط ارتش سوریه، 22 فوریه 2014؛ دختربچه سوری ساندویچ حلوای خودش را با همسن و سالانش تقسیم میکند.
از زمان تصویب قطعنامه 2139 شورای امنیت در ماه فوریه سال 2014 تا به امروز 196 نفر در نقاط محاصره شده،به ویژه در یرموک و در غوطه های شرقی و غربی دمشق بر اثر گرسنگی و مسدود شدن عمدی راه رسیدن نیازهای اولیه جان باخته اند.(http://goo.gl/7hX6EE) پیشتر عفو بین الملل سیاستی را که ارتش سوریه در مناطق تحت کنترل مخالفین اعمال میکند و به نام » گرسنگی بکشید یا زانو بزنید» معروف است (http://goo.gl/DyvIig) جنایت جنگی خوانده بود و از دولت سوریه خواسته بود به استفاده از غذا به عنوان سلاح جنگی خاتمه دهد.(http://goo.gl/GbAZ3c)
خبرنگار رویترز سال پیش در گزارشی که از دیدار خود از ایست بازرسی ورودی غوطه شرقی دمشق تهیه کرده بود از پسری حرف زده بود که از آن طرف منطقه برای «فقط یک» قرص نان به سرباز التماس میکرده است:
«سرباز آخر سر داد زد بهت میگم نه، حتی یک تکه هم مجاز نیست که بره اون طرف. من که قانون وضع نمیکنم. گنده تر از من ها هستند که قانون تصویب میکنند. همونها هم الان ما رو زیر نظر دارن. پس بهت میگم برو.
پسر بچه که از نظر دور شد سرباز آهی از سر استیصال و غم کشید.»(http://goo.gl/3S51SM)

سال 2014 به روایت تصاویر-8

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s