قتل عام رتیان

سرعت حوادث در حمله‌ی اخیر ارتش سوریه و متحدین ایرانی، لبنانی، افغان و عراقی‌اش در شمال حلب به قدری زیاد بود که انعکاس تحولات جبهه ها و به تبع آن نتیجه ی غیرموفقیت آمیز عملیات، اخبار دیگر را به حاشیه راند؛ به ویژه خبر قتل‌عام رتیان را.
زمانی که این نیروها عملیات غافلگیرانه‌ی خود را کلید زدند ظرف چندین ساعت سه روستای باشکوی، حردتنین و رتیان را که تحت کنترل مخالفین بود گرفتند و سپس دو روستای آخر را از دست دادند. اما در خونبارترین حادثه طی مدت کوتاه حضور این نیروها در منطقه، نظامیان و شبه‌نظامیان شباهنگام 17 فوریه وارد روستای رتیان شدند و 51 نفر را که درخانه‌هایشان بودند از دم تیغ گذراندند. (لیست اسامی و مشخصات http://goo.gl/9Hq2ks )
در فیلمی که از محل حادثه منتشر شده(هشدار+18: دارای صحنه‌های بسیار دلخراش http://goo.gl/qCTxeI ) جنازه‌ها در راهرو، آشپزخانه و حمام‌ خانه‌ها افتاده‌اند و ظاهر اجساد نشان می‌دهد که تیرخلاص از نزدیک به سرشان شلیک شده ‌است. از روی عکسها می‌توان دید که دست‌کم یک نفر با کارد گلویش بریده شده است.(هشدار+18: عکس بسیار دلخراش http://goo.gl/cJ9dt6 )
8کودک و 7 زن در میان قربانیان هستند و از مجموع 51 کشته شده، تنها 13 تن جزو مخالفین محسوب می‌شدند.( http://goo.gl/Nb3gIB )
این قتل‌عام از همان الگوی همیشگی پیروی می‌کند: هر روستا و شهر که در دست مخالفین است برای اسد و متحدینش منطقه‌ی «کشتار آزاد» به حساب می‌آید.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s