2015-02-28 @ 09:31:09

«وقتی هلیکوپتری به قصد پرتاب بمب بشکه‌ای بلند میشود، 2 نفر آن را روی صفحه‌ی رادار می‌بینند: نفر اول در برج مراقبت فرودگاه نظامی ارتش سوریه، نفر دوم صدها کیلومتر آن‌طرف تر؛
در اتاق عملیات نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا»
کمپین «برای سوریه» که وابسته به نهاد داوطلب امداد شهری است (در بسیاری از فیلمها و عکسهای این صفحه اعضای آن با کلاه‌های سفید در حال کمک‌رسانی و بیرون آوردن مصدومان از زیر آوار مشخص هستند) فراخوان امضایی برای مهار موج تلفات انسانی بمبهای بشکه ای ارتش منتشر کرده است.
در بیانیه آمده که این گروه در حال حاضر برای هشدار به ساکنین مناطق در خطر از سیستم آژیر خطر، متداول از زمان جنگ جهانی دوم، استفاده میکند. اما این شیوه علیرغم اینکه تاثیر مثبتی داشته ولی ناکارآمد است؛ چرا که مردم وقتی متوجه میشوند که هلیکوپتر بالای سرشان رسیده یا اولین بمب فرود آمده است.
این گروه پرسشی اخلاقی را مطرح کرده و گفته است که آمریکا می‌بیند هلیکوپتر به کدام سمت بلند شده و می‌داند که لحظاتی دیگر ساختمان‌های منطقه بر سر مردم خراب خواهند شد، اما عملی برای جلوگیری از آن انجام نمی‌دهد. [مشابه چنین انتقادی دو سال پیش به هنگام بمباران شیمیایی غوطه شرقی از اسرائیل مطرح شد. هنگامی‌ که واحد استراق سمع ارتش اسرائیل موسوم به «یگان 8200» مکالمات فرماندهان ارتش سوریه را برای حمله شیمیائی شنود کرده بود.]
با توجه به اینکه قطعنامه 2139 شورای امنیت استفاده از بمب بشکه‌‌ای، این بزرگترین عامل قتل عام غیرنظامیان در سوریه را ممنوع اعلام کرده است، گروه امداد شهری از همگان خواسته با امضای این نامه از مقامات ایالات متحده بخواهند دستکم به هنگام حرکت هلی‌کوپترها به سمت شهرک‌های مسکونی پرجمعیت به این گروه اطلاع دهد تا آنها بتوانند با استفاده از شبکه داخلی خود در محلات دقایقی قبل از اصابت مردم را به فرار و پناه‌گرفتن بخوانند.
این نامه را می‌توانید در اینجا امضا کنید:
http://goo.gl/c4xFN9

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s