2015-07-31 @ 10:59:26

جنگ آمریکا و جبهه النصره در خاک سوریه
گرچه ارتش بشار اسد بسیاری از شهرهای این کشور را بر سر ادعای جنگ با تروریست‌های جبهه النصره ویران کرده است، با این حال شمار افرادی که از جبهه النصره در بمبارانهای شهری طی دو سال اخیر کشته شده‌اند در مقایسه با حجم کلی تلفات نزدیک به صفر مطلق است. در این بین حملات آمریکا به مواضع این نیرو در خاک سوریه در طول یک سال اخیر ادامه داشته است و بصورت موثری آنها را در محل‌ تمرکزشان هدف گرفته است. تقریبا هر بار که آمریکا ادعا کرده است که پایگاه النصره را هدف گرفته، خبر توسط این گروه و رسانه‌های نزدیک به آنها تایید شده است و لیست افراد کشته شده این گروه منتشر شده است اما از آنجا که ابومحمد جولانی گفته است غرب را از خاک سوریه هدف نخواهند گرفت، النصره شیوه مقابله با آمریکا را تغییر داده است. در حقیقت انتقام النصره از امریکا بصورت انتقام از گروههای زیرشاخه ارتش آزاد که توسط آمریکا حمایت می‌شوند خود را نشان میدهد.
آمریکا مواضع النصره در شهر حارم را هدف گرفت، النصره به گروه جبهه ثوار حمله کرد. مرکز النصره در سرمدا بمباران شد، النصره گروه حرکت حزم را متهم کرد که آدرس پایگاه‌هایش را به آمریکا داده و با حمله به این گروه در اتارب آنها را حذف کرد. آمریکا در سلقین و برغده مرکز النصره را زد، النصره به تلافی ندیم حسن و بیست عضو آموزش دیده فرقه 30 ارتش آزاد را که قرار بود در چهارچوب طرح پنتاگون علیه داعش بجنگند در نزدیکی بیمارستان اعزاز ربود، آمریکا در واکنش ساختمان نظامی النصره را در این شهر هدف قرار داد، همزمان النصره به جیش‌الثوار دیگر گروه ارتش آزاد در شوارقه در شمال حلب حمله کرد.
تنها نکته‌ای که وجود دارد این است که آمریکا تا به حال در جریان جنگ میان گروههای ارتش آزاد و النصره به حمایت از این گروهها وارد نشده و تمرکز روی زدن اهداف از پیش تعیین شده بوده است. حتی زمانی که بیش از 60 تن از اعضای گروه حرکت حزم درنتیجه حمله‌ی النصره در شهر اتارب کشته شدند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s