لشکر افغان‌های اعزامی سپاه پاسداران حاضر در سوریه: ۱۲ تا ۱۴ هزار نفر با مجموع…

لشکر افغان‌های اعزامی سپاه پاسداران حاضر در سوریه: ۱۲ تا ۱۴ هزار نفر با مجموع حقوق سالانه ۲۶۰ میلیارد تومان
هفته‌نامه‌ی رمز عبور، چاپ تهران متعلق به محافظه‌کاران، در ویژه‌نامه‌ای که ذیل شماره ۲۰ خود در خرداد ۹۵ تحت عنوان «بررسی نیروی قدس سپاه پاسداران» منتشر کرده است، برای اولین بار جزئیاتی از حضور افغان‌های حاضر در خاک سوریه را از زبان محمد حسن حسینی، «فرمانده تیپ ۲ لشکر فاطمیون»، درج کرده است.
محمد حسن حسینی (با نام جهادی سید‌حکیم) که سه هفته پیش در ریف حمص شرقی در حومه تدمر جان باخت جزو یکی از قدیمی‌ترین نیروهای این گروه (۶۰ نفر اول) در سوریه بود که در زمره‌ی نخستین شبه‌نظامیان افغان حاضر در عملیات ارتفاعات لاذقیه به شمار می‌رفت.
او در این مصاحبه که چندی قبل از مرگش، پس از قریب سه سال حضور در سوریه، ضبط شده است می‌گوید که رقم افغان‌های حاضر در خاک سوریه میان ۱۲ تا ۱۴ هزار تن متغیر است و از لحاظ حقوق دریافتی به هر نفر ۵۰ دلار برای خرج شخصی در سوریه داده می‌شود و ۴۰۰ دلار نیز مستقیما برای خانواده آن‌ها ارسال می‌گردد. (متن کامل:http://goo.gl/VgTwdF) این مبلغ که رقمی در مجموع بالغ بر ۲۶۰ میلیارد تومان را سالانه شامل می‌شود، تنها حقوق شخصی شبه‌نظامیان است و هزینه‌های دیگر شامل خورد و خوراک، تدارکات، مهمات و سلاح را در بر نمی‌گیرد.
ذکر این نکته ضروری است که افغان‌ها همواره از ابتدای زمزمه‌ی دخالت نظامی ایران در سوریه از لحاظ تعداد نیرو در جایگاه دوم قرار داشته‌اند و مقام اول در اختیار شبه‌نظامیان شیعه عراقی بوده است که توسط سپاه قدس به خاک سوریه منتقل می‌گردند. به این ترتیب با افشای رقم افغان‌های حاضر، ابعادی از حجم دخالت نظامی ایران در سوریه به دست داده می‌شود.


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s