انفجار مهیب کارخانجات ساخت و نگهداری بمب‌های بشکه‌ای در جنوب حلب

ساعتی پیش بدلایلی نامعلوم «معامل دفاع» یا کارخانجات صنایع دفاع سوریه در ۱۶ کیلومتری السفیره در جنوب حلب شاهد انفجارهای پی‌در‌پی بود که شعله‌ی عظیم آنها از ۵۵ کیلومتری در سراقب ادلب و دیگر‌ شهرک‌های این شعاع قابل مشاهده بوده است.
معامل دفاع حلب، در کنار کارخانجات صنایع دفاع ارتش سوریه در شمال استان حما، بزرگترین مرکز ساخت و نگهداری بمب‌های بشکه‌ای، محل زاغه‌های بزرگ مهمات ارتش سوریه و مکان استقرار هلی‌کوپتر‌های جنگی در خاک سوریه به شمار می‌رود و از زمان آغاز زمزمه‌های حمله هوائی به ارتش بشار اسد از ماه‌های نخستین جنگ داخلی، نام این مرکز همواره جزو اهداف نظامی وجود داشته است.
در مقطع زمانی پیش از حملات شیمیایی غوطه، بخشی از ذخیره‌ی گاز‌های سارین و VX ارتش در این محل نگهداری می‌شد. مخالفان مسلح سوری در میانه‌ی جنگ داخلی به مدت یک‌سال این مکان را محاصره کردند اما نتوانستند آن را تصرف کنند و ارتش آنان را در ۲۰۱۳ عقب‌ راند.
تا این لحظه مشخص نیست حادثه چرا رخ داده است، با این حال در ثانیه ۳۵ فیلمی که منتشر شده است(https://goo.gl/c2u9qz) به نظر می‌رسد ضدهوائی‌های السفیره در حال شلیک به شی‌ءای ناشناس در آسمان هستند.
فیلم نزدیک دیگری از انفجار امشب را اینجا ببینید: https://goo.gl/8vk2eN
نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s