سخنرانی ماتیو ریکرافت، نماینده دائم بریتانیا در جلسه شورای امنیت، پیرامون محاصره حلب، دیروز ۲۵…

سخنرانی ماتیو ریکرافت، نماینده دائم بریتانیا در جلسه شورای امنیت، پیرامون محاصره حلب، دیروز ۲۵ ژوئیه ۲۰۱۶:
«همان‌گونه که خبر داریم حلب شرقی اکنون بوسیله حکومت محاصره شده است. جاده کاستیلو، شریانی حیاتی برای غذا، دارو و امکانات قطع شده است. سیصد هزار نفر اکنون محاصره‌ شده‌اند و به این ترتیب فاجعه‌ی انسانی دیگری انتظار ما را می‌کشد.
ما این را قبلا دیده‌ایم. ما می‌دانیم که بعدش چه اتفاقی می‌افتد. همین شش ماه پیش بود که جلسه‌ای اضطراری برای محاصره‌ی مضایا برگزار کردیم. همه ما تصاویر کودکان پوست و استخوان شده‌ی آن شهرک را خاطرمان هست. کودکانی چون علا [مراد]، که فقط ۱۲ سال سن داشت و درگذشت به این خاطر که حکومت درخواست‌ها برای انتقال او به بیرون شهرک را رد کرد. او را تا سر حد مرگ گرسنگی دادند.«بنیاد طبی آمریکائی-سوری» گزارش داده است که ۶۴ تن دیگر نیز از آن شهرک به چنین سرنوشت وحشتناکی دچار شدند.
آقای رئیس، ما به علا دین داریم، به خانواده‌اش، به مردم مضایا، که نگذاریم تاریخ در حلب تکرار شود. سیصد‌هزار دلیل وجود دارد که نباید این‌بار شکست بخوریم. اما زمان به سرعت در حال سپری شدن است…
ما بار دیگر از روسیه می‌خواهیم از نفوذش بر حکومت استفاده کند تا نه تنها راه کاستیلو و دیگر راه‌ها مجددا باز شود، بلکه به قرارداد عدم مخاصمه احترام گزارده شود تا کاروان‌های امداد بتوانند به شکلی ایمن وظیفه خود را انجام دهند و سوری‌ها بتوانند در امنیت زندگی‌ کنند. این‌ها درخواست‌های غیرمنطقی نیستند. حتی درخواست‌های جدید هم نیستند. با این حال گوش شنوائی نمی‌یابند؛ هر بار بعد از بار دیگر و هر هفته بعد از هفته پیش.»
متن کامل:https://goo.gl/4e7yke

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s