ترجمه بیانیه‌ی فرانک‌ اشتاین مایر، وزیر خارجه آلمان در باب وضعیت حلب، ۲۹ ژوئیه‌ی ۲۰۱۶:

«فصل خطرناک جدیدی تراژدی سوریه را تهدید می‌کند: حلقه محاصره به دور حلب می‌تواند به یک فاجعه وحشتناک انسانی منجر شود. صدها هزار انسان در حلب از هر گونه تدارکات و لوازمی منع شده‌اند. وضعیت انسانی فاجعه‌بار است.
آنان که همچون حکومت سوریه با بمباران‌های فرشی بحران را آغاز می‌کند و در همان زمان راه‌های فرار نامطمئن عرضه می‌کند، بازی توهین‌آمیزی را کلید می‌زنند. آنان انسان‌ها را در برابر انتخاب بی‌رحمانه‌ای قرار می‌دهند و در نهایت هرگونه چشم‌اندازی را برای از سرگیری دوباره مذاکرات ژنو مسدود می‌کنند.
روسیه به دلیل حمایت از ارتش سوریه و حملات هوائی مسئولیت زیادی در این وضعیت سخت دارد از همین رو فورا از مسکو می‌خواهیم حکومت اسد را وادار به پذیرش آتش‌بس در حلب سازد، بالاخره با سازمان ملل همکاری کند و همراه با نهادهای بشردوستانه بین المللی دسترسی انسانی به محصورین در حلب را ممکن سازد.
راه حل در این زمان عقب‌نشینی نظامی و اجازه دادن رسیدن کمک‌های انسانی به انسان‌های محصور است. ما به پایان این خشونت و بازگشت به میز مذاکره نیاز داریم. تشدید عملیات نظامی یک مشکل اشتباه دامنه‌دار است که همه شانس‌ها را برای یک راه حل سیاسی از ما دور می‌کنند. وضعیت در حلب، تفاهم آمریکایی روسی را مبرم‌تر می‌کند. من بر این عقیده‌ام که نتیجه دادن مذاکرات جاری بین واشنگتن و مسکو، وضعیت را تعدیل خواهد کرد.»
منبع: http://goo.gl/VaPN7Z

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s