حلب؛«آزادسازی» به شیوه ائتلاف ایران-اسد-روسیه

هشدار نهاد پیش‌گیری از نسل‌کشی سازمان ملل نسبت به وقوع «بزرگترین کشتارهای دسته‌جمعی غیرنظامیان در حلب»:
« شهروندان در منطقه محاصره شده‌ی حلب شرقی به شکل روزانه کشتار می‌شوند و ده‌ها هزار تن از آنان به خاطر درگیری زمینی شدت گرفته و حملات کور نیروهای دولتی سوریه و متحدینشان در حال تلاش برای گریز از ناحیه هستند. این غیرانسانی است و باید فورا متوقف شود. شهروندان در تله افتاده تنها دو گزینه مرگبار پیش روی خود دارند؛ یا در حلب شرقی بمانند و هدف بمباران‌های کور و قحطی قرار بگیرند یا فرار کنند و ریسک کشته‌شدن در حین تلاش برای ترک حلب شرقی و ریسک بازداشت و زندانی‌شدن را به هنگام ورود به منطقه تحت کنترل دولت یا کردها بپذیرند…شهروندان همینطور در حلب غربی هدف شلیک کور گروه‌های مسلح قرار گرفته‌اند که باعث کشته‌شدن ده‌ها تن و بی‌خانمانی ده‌ها هزار تن شده‌ است.
زندگی صدها هزار غیرنظامی در خطر است. اگر می‌خواهیم شاهد یکی از بزرگترین کشتارهای دسته‌جمعی غیرنظامیان در عصرمان نباشیم نباید بیش از این دست روی دست بگذاریم. حلب نماد شکست جمهوری عربی سوریه و جامعه جهانی در حفاظت از شهروندان در سوریه شده است
حمایت دیپلماتیک، مالی و نظامی از سوی بازیگران خارجی بر آتش جنگ دمیده است. چرا غیرنظامیان سوری باید هزینه‌ی منافع خارجی را بدهند؟ ما باید حالا عمل کنیم. هیچ کس نمی‌تواند ادعا کند که نمی‌دانسته داشته چه اتفاقی می‌افتاده است. حالا زمانی است که به تعهداتمان عمل کنیم: «دوباره هرگز!».( https://goo.gl/eZ7WUX )

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s