راهکار آمریکا برای نجات جان غیرنظامیان سوری حلب شرقی؛ درخواست «ترحم» از «جنایتگران علیه بشریت»

همزمان با مرحله نهایی عملیات زمینی نیروهای وابسته به ارتش سوریه و ایران برای تصرف کامل حلب شرقی، طی ۴۸ ساعت گذشته توپخانه و جنگنده‌ها محله‌های مسکونی باقیمانده در دست مخالفان مسلح را به شکلی کور و همه‌جانبه بمباران کرده‌اند. در حالی‌که پیام‌های درماندگی آخرین فعالان محلی باقیمانده در شهر از مرگ گسترده ساکنانی که نخواسته‌اند خود را تسلیم نیروهای دولتی کنند و جنازه‌های مانده‌ی انان زیر آوارها حکایت دارد، به نظر می‌رسد جامعه جهانی تا ساعات آخر همچنان کنار ایستاده است تا ائتلاف ایران-اسد-روسیه به شیوه‌ی خود و با کشتار درهم و ریشه‌کنی هرآنکه در ناحیه حضور دارد، مسئله‌ی حلب شرقی را حل کند.
طی سال‌های اخیر همواره این بحث مطرح بوده است که میان اظهارات مقامات آمریکایی و عمل آنها درباب مسئولیت حفاظت از جان غیرنظامیان سوری(و نه مخالفان مسلح) در برابر ارتکاب نسل‌کشی توسط ائتلاف ایران-اسد-روسیه حفره‌‌ی تفاوتی عظیم وجود دارد. کنفرانس دو روز پیش جان‌کری در پاریس آخرین پرده از این واقعیت را به نمایش گذاشته است.
فیلم زیر، با زیرنویس فارسی، دو سکانس کوتاه ۱۵ ثانیه‌ای از آن کنفرانس مطبوعاتی را نشان می‌دهد. در بخش نخست وزیرخارجه آمریکا وضعیت جاری حلب را تشریح می‌کند و چند دقیقه بعد در بخش دوم راهکار خود را بیان می‌کند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s