روسیه و اهدای مدال به جهادی‌های عراقی وابسته به ایران برای عملیات تصرف حلب شرقی

ابوشهد الجبوري، فرمانده «لواء ذوالفقار» گروه شیعی عراقی وابسته به ایران در سوریه، با مدال روی سینه دریافتی از مقامات وزارت دفاع روسیه برای نقش‌آفرینی در تصرف حلب شرقی، ۱۵ دسامبر ۲۰۱۶.
لواء ذوالفقار برای اولین بار در نیمه‌ی سال ۲۰۱۳ از گروه عراقی دیگر وابسته به ایران فعال در سوریه، لواء ابوالفضل‌العباس، منشعب شد. مطابق گزارش‌ها، این اتفاق در پی آن رخ داده بود که پاره‌ای از شبه‌نظامیان عراقی به عملکرد فرماندهان هماهنگ‌کننده ارتش سوریه حاضر در گروه عراقی اعتراض کرده بودند که به درگیری درون‌گروهی انجامید و ۲ عراقی و ۳ سرباز سوری کشته شدند. از آن پس گروهی از شبه‌نظامیان لواء ابوالفضل‌ العباس انشعاب کردند و تحت فرماندهی ابوجعفر الاسد، أبوشهد الجبوري و فاضل صبحی ملقب به ابوهاجر گروه مستقل خود را بنیان نهادند، ضمن آنکه همکاری نزدیک با دیگر گروه‌های شبه‌نظامی عراقی نظیر لواء امام حسین را ادامه دادند و با حدود ۲ هزار سرباز خود در ملیحه، حجیره، داریا و جوبر در دمشق، زبدانی، قلمون، قنیطره و دورین در لاذقیه به کار گرفته شدند.
با مداخله نظامی روسیه در سوریه و آغاز فاز تصرف حلب شرقی، این گروه وابسته به ایران به این شهر منتقل شده و در ترکیب نیروهای مهاجم عمل کردند.
عکس اول و دوم الجبوری فرمانده لواء ذوالفقار را با مدال روسی در دفترش در نزدیکی شهرک یلدا در جنوب دمشق در نیمه دسامبر ۲۰۱۶، عکس سوم او را به همراه ابومهدی الکنانی در حومه راموسه در حلب شرقی در ۱۲ اکتبر، عکس چهارم او را با الکنانی در هفته اول نوامبر در همین شهر، و عکس آخر فرمانده‌ کشته شده‌ی این گروه، فاضل صبحی ملقب به ابوهاجر، را با سلاح صیاد ساخت صنایع نظامی سپاه پاسداران در دست نشان می‌دهد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s