افغان‌های تیپ فاطمیون سپاه پاسداران در خناصر، شرق استان حماه، سوریه، بهمن ۹۵

همزمان با حمله داعش به مناطق تحت کنترل ارتش سوریه در سه جبهه دیرالزور، تدمر و خناصر، افغان‌های تیپ فاطمیون سپاه به جنوب استان حلب منتقل شده و به کمک شبه‌نظامیان ارتش (از جمله لواء قدس) در حومه جاده حلب-حماه در نزدیکی ام‌امیال فرستاده شده‌اند.
جاده‌ی مواصلاتی و استراتژیک خناصر تنها راه رسیدن تدارکات ارتش سوریه و نیروهای ایران به جبهه‌های شمال سوریه برای جنگ با مخالفان مسلح سوری به شمار می‌رود و از این منظر باز نگاه داشتن آن اهمیتی حیاتی برای این نیروها داشت، بخصوص در جریان نبرد حلب. این راه به دلیل قرار گرفتن در مجاورت مناطق بیابانی و حضور داعش همواره در معرض حمله بوده و علی‌رغم برپایی ایست‌بازرسی‌های متعدد، چندین بار در اثر حملات ایذایی این گروه برای غارت مخازن اسلحه و مهمات این ناحیه بند آمده است.
حضور افغان‌ها در این ناحیه مسبوق به سابقه است و در واقع برای جبران کمبود نیروی انسانی ارتش سوریه، از آنان به عنوان نگهبانان ایست‌های بازرسی این مناطق استفاده می‌شود و هرآنچه از دستگاه تبلیغات سپاه پاسداران پیرامون جنگ نیروهای ایران با داعش در طول سال‌های اخیر گفته شده است در صحنه عمل محدود است به حضور آنان در این ناحیه و همچنین در تدمر در ریف شرقی حمص. جاده خناصر ۸ ماه پیش نیز هدف حمله قرار گرفت که با عقب‌نشینی افغان‌های حاضر، یک انبار مهمات و تسلیحات ایرانی به دست داعش افتاد.( https://goo.gl/mqJt7i )
در فیلمی که دستگاه تبلیغات جنگ وابسته به ارتش سوریه از جنگ این نیروها در این ناحیه منتشر کرده است، پرچم افغان‌ها در ثانیه‌های نخستین دیده میشود: https://goo.gl/36Nau2نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s