پزشکان بدون مرز: دستکم ۲ گاز مختلف در حمله‌ی شیمیائی به خان شیخون

طی آخرین آمار منتشره در بیانیه مشترک سوم کلاه‌سفید‌ها و بخش مدیریت درمانی ادلب تعداد کشته‌های حمله شیمیائی به خان شیخون ۸۴ تن (شامل ۲۷ کودک و ۱۹ زن) و ۵۴۶ مصدوم قید شده است.( https://goo.gl/6BK1u6 ) از آن سو سازمان پزشکان بدون‌ مرز در بیانیه‌ای مشاهدات تیم مستقر وابسته به خود را از وضعیت درمانی پس از حمله منتشر کرده است.
ترجمه بیانیه:
«یک تیم پزشکی سازمان پزشکان بدون مرز که وظیفه‌ی حمایت از دپارتمان اورژانس بیمارستان باب‌الهوی در استان ادلب را بر عهده دارد تائید کرده است که علائم بالینی مصدومین حاکی است که انان در معرض عامل اعصاب نظیر گاز سارین قرار گرفته‌اند.
شماری از قربانیان حمله به شهرک خان‌شیخون به بیمارستان باب‌الهوی آورده شدند که در ۱۰۰ کیلومتری شمال در نزدیکی مرز ترکیه قرار دارد. ۸ بیمار علائمی داشتند شامل انقباض مردمک‌ها، اسپاسم عضله، بی‌اختیاری مدفوع که با در معرض قرار گرفتن با یک عامل اعصاب نظیر سارین یا ترکیب‌های مشابه همخوانی دارد. تیم پزشکان بدون مرز دارو و پادزهر برای درمان مصدومین و لباس محافظ مخصوص برای کارکنان طبی بخش اورژانس فراهم آورد. تیم‌های پزشکی سازمان همچنین توانستند دیگر بیمارستان‌هایی را که در آن‌ها قربانیان حمله در حال معالجه بودند بازدید نماید و این تیم‌ها گزارش داده‌اند که قربانیان بوی ماده سفیدکننده شنیده‌اند که نشان می‌دهد آنان در معرض گاز کلر بوده‌اند.
این گزارش‌ها قویا نشان می‌دهد که قربانیان حمله خان‌شیخون در معرض دستکم دو عامل شیمیایی مختلف قرار گرفته‌اند.» (بیانیه ۵ آوریل ۲۰۱۷، https://goo.gl/f4b5R3 )

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s