اولین حمله هوائی آمریکا به شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه

روز گذشته جنگنده‌های ائتلاف به رهبری آمریکا در جریان درگیری نیروهای متعلق به ارتش آزاد سوریه در برابر شبه‌نظامیان شیعه عراقی وابسته به ایران، در دو سورتی پرواز ۵ موضع گروه‌های عراقی (شامل کتائب امام علی و کتائب سید‌الشهدا) و شیعه سوری ( قوة ۳۱۳) تحت حمایت ایران را در در منطقه التنف در جنوب سوریه هدف گرفتند. ( https://goo.gl/TtN55j / https://goo.gl/XgJduX)
زیر گروه‌های ارتش آزاد(عمدتا جیش اسود الشرقیه، مغاویر الثورة و جیش احرار الشعائر) که توسط اتاق عملیات غربی حمایت از مخالفان مسلح سوری به فرماندهی نیروهای آمریکا و با پشتیبانی اردن آموزش داده شده و تجهیز می‌شوند در این منطقه حضور دارند و بیش از دو سال است علیه داعش در ناحیه بیابانی شرق سوریه فعال هستند و از دو ماه پیش دور جدید عملیات خود را در قلمون شرقی آغاز کرده‌اند. مدتی پیش فیلم حضور نیروهای نظامی آمریکایی در کنار گروه مغاویر الثورة این نیروها در شرق حمص منتشر شده بود( https://goo.gl/t77qPX )
پس از اعلام آتش‌بس اخیر، ارتش سوریه و متحدان آن عملیات جدید برای رسیدن به دیرالزور در شرق سوریه آغاز کردند. نخست ارتش سوریه با جنگنده‌های خود مخالفان مسلح سوری را در جبل پترا و بیرقصاب هدف گرفت و سپس با پیاده کردن نیروهای حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیان عراقی و شیعه سوری تحت حمایت ایران عملیات خود را ضد مخالفان در جنوب پالمیرا، شرق استان سویدا و برای باز کردن راه به سمت دیرالزور و ناحیه مرزی عراق و سوریه در منطقه التنف کلید زد.
مطابق اعلام پنتاگون حمله هوائی ائتلاف پس از آن صورت گرفته است که بیش از ۲۰ ماشین زرهی متعلق به شبه‌نظامیان به منطقه قرمز در این ناحیه‌ی جنوبی سوریه وارد شده بودند، جایی که در چند کیلومتری آن ماه‌هاست یک کمپ نظامی نیروهای مخصوص بریتانیایی و آمریکایی کار اموزش مخالفان مسلح سوری را بر عهده دارد.
فیلم لحظه‌ی حمله هوائی دیروز ۱۸ می ۲۰۱۷ را نشان می‌دهد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s