جنگ‌افزارهای ایرانی در عرصه عمل

در مطلب پیشین نکاتی پیرامون نقش جنگ‌افزارهای ایرانی در ویران کردن شهرهای سوریه و عراق و نحوه ورود آنان به جنگ داخلی سوریه منتشر شد. ( https://goo.gl/cLjJpr ) برای دادن نمایی از کارکرد آن سلاح‌ها و پیاده‌سازی استراتژی زمین سوخته‌، مورد شهرک قابون متاخرترین نمونه‌ای است که می‌توان به آن استناد کرد.
شهرک قابون در دمشق، تحت کنترل مخالفان، که ساکنان آن هفته پیش پس از قریب ۴ سال محاصره ذیل قرارداد تخلیه اجباری بیرون ریخته شدند؛ هدف کمپین دوماهه بمباران زمینی و هوائی ارتش سوریه و شبه نظامیان عراقی قرار گرفت تا شهرک وادار به تسلیم و امضای توافق شود. راکت‌های غیرهدایت‌پذیر و کوتاه‌برد، که در پست قبلی ذکر آن رفت، به شکل گسترده در این کمپین بمباران استفاده شدند. تصویری مقایسه‌ای و هوائی از میزان ویرانی این شهرک قبل و بعد از این بمباران‌ها پیشتر در صفحه گزارش جنگ منتشر شده بود. ( https://goo.gl/GTvx9l )
فیلم زیر حاوی صحنه‌های متعدد از لحظات پرواز راکت‌ها و اصابت آن‌ها به محله‌های مسکونی قابون است که طی ماه گذشته،آوریل، از داخل شهرک تصویربرداری شده‌اند. صدای ثانیه‌های نخستین فیلم نشان می‌دهد که چرا ساکنین محلی موشک‌ها را از روی صدایشان «فیل» نام‌گذاری کرده‌اند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s