ابوعزرائیل و آتش زدن اجساد

به تازگی ویدئویی ۳۰ ثانیه‌ای از ابوعزرائیل، با نام حقیقی ایوب الربیعی عضو گروه شبه‌نظامی عراقی وابسته به ایران کتائب امام علی، درز کرده است که وی را فندک در دست در حال آتش زدن صورت یک جسد،ظاهرا متعلق به یکی از اعضای داعش، نشان می‌دهد.
با انتشار گسترده این ویدئو و واکنش‌ها در جهان عرب، گروه کتائب امام علی عراق با انتشار بیانیه‌ای انجام چنین عملی توسط یکی از اعضای گروه خود را خلاف سنت و رفتار گروه دانسته و آن را محکوم کرده است. همچنین در بیانیه آمده که مقصر تنبیه خواهد شد.( https://goo.gl/Foqeo2 )
از آن سو ابوعزرائیل در واکنش در فیلمی بلند ظاهر شده و اعلام کرده که جسد نمایش داده شده در فیلم متعلق به یک عضو داعش به نام ابوالبراء بوده که شماری از غیرنظامیان را کشته است. او در ادامه افزوده که بیانیه‌ی گروه کتائب علیه وی نبوده، بلکه گروه صرفا ارتکاب چنین عملی را محکوم کرده است.( https://goo.gl/XgI4an ) سال پیش ویدیویی دیگر از ابوعزرائیل منتشر شده بود که در آن وی در حال مثله کردن یک جسد به دار کشیده شده و در حال سوختن، بوسیله‌ی یک شمشیر دیده می‌شد.
تصویر زیر از فیلم منتشر‌شده‌ی اخیر برداشته شده است. برای مشاهده کامل:(هشدار، دارای محتوای بسیار دلخراش +18 https://goo.gl/T9zsST )
از آرشیو:
*«جنگجویان فرقه‌ای وابسته به ایران در سوریه و روی زمین کشاندن جسد» https://goo.gl/Hq1MxY
* «بازتاب گسترده‌‌ی فیلمی از ابوعزرائیل» https://goo.gl/Esx8UO

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s