«شادمانی» از حمله بالستیکی سپاه به منطقه مسکونی شهری در سوریه

در روزهای اخیر اظهارنظرهای متفاوتی پیرامون ابعاد سیاسی حمله موشکی ایران به سوریه از سوی فعالان ایرانی ایراد شد، با این حال آنچه در هیاهوی این اظهارات موافق و مخالف کمتر بدان پرداخته شده است شیوه‌ی عمل سپاه پاسداران در حمله بوده است.
استفاده از موشک‌های عظیم بالستیک (که در اصل برای هدف گرفتن پادگان‌ها و تاسیسات نظامی در محوطه‌های باز طراحی شده‌اند) علیه منطقه مسکونی شهری به دلیل حجم مهیب انفجار، ترکش‌های کور حاصل از آن و خطر شدید برای غیرنظامیان نقض قوانین جنگی به شمار می‌رود.
انتشار خبر حمله و فیلم‌های آن و اظهارات تائید‌آمیز متعاقبی که از سوی پاره‌ای از چهره‌ها و فعالان سیاسی ایرانی ابراز شد فرصتی بود تا بار دیگر نشان دهد جان غیرنظامیان سوری تا چه میزان در نظر حامیان مداخله نظامی ایران در سوریه پوچ محسوب شده، تا آنجا که حتی در دسته‌چندم‌ترین اولویت‌ها نیز قرار نمی‌گیرد تا بتواند حتی خرده تردید یا پرسشی نسبت به مشروعیت حمله ایجاد کند.
در تصویر چپ زیر، محل اصابت موشک در روی نقشه هوائی و بر روی فیلم گرفته شده توسط پهپاد سپاه پاسداران مشخص شده است. در تصویر سمت راست واکنش شماری از چهره‌ها و فعالان سیاسی ایرانی که از این حمله حمایت کرده‌اند آمده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s