تصاویر موشک‌ سقوط‌کرده‌ی سپاه پاسداران در عراق، تصاویر«موتور جدا‌شده‌ی موشک» بوده‌اند؟- بخش ۲

همان‌طور که در مطلب پیشین با کمک تصاویر بیان شد( https://goo.gl/5Cx6ww )، عکس‌های منتشره توسط گروه سرایا‌الجهاد از محل سقوط موشک سپاه پاسداران در عراق نمی‌توانسته‌ است آنچنان‌که فرمانده هوافضای این نیرو گفته است محل سقوط« موتور موشک بالستیک» باشد. اما آیا چاله‌ی ایجاد‌شده، متناسب با صحنه‌ی اصابت اصلی و انفجار یک موشک میان‌برد است؟ برای مقایسه، می‌توان محل انفجار نمونه مشابه روسی را مشاهده کرد.
بخش اول فیلم زیر که توسط پهپاد روسی گرفته شده است، لحظه‌ی اصابت دو موشک کروز روسی کالیبر 3M-54 را نشان می‌دهد که روز ۱۵ نوامبر ۲۰۱۶ از ناو آدمیرال کوزنتسوف در دریای مدیترانیه به سمت منطقه بنان‌الحص در جنوب شرق حلب شلیک شدند. موشک‌های کالیبر حدود ۲ هزار کیلوگرم وزن دارند که سرجنگی آن‌ها بین ۲۰۰ تا ۴۵۰ کیلوگرم(بسته به مدل موشک) مهمات حمل می‌کند. فیلم بعدی محل چاله ایجاد شده بر اثر حمله را از نزدیک نشان می‌دهد که توسط فعالان محلی سوری ضبط شده است. پس از آن، تصویر منتشره از محل اصابت موشک سپاه پاسداران در عراق آمده است.
بدین ترتیب با مقایسه تصاویر مشاهده می‌شود که چاله‌‌ی ایجاد شده بر اثر اصابت موشک‌ سپاه پاسداران به خاک عراق، متناسب با چاله‌های ایجاد شده بر اثر اصابت یک موشک میان‌برد در نوع خود است و نه سقوط موتور آن.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s