اسیر شدن یک ایرانی حاضر در شمار نیروهای شبه‌نظامی عراقی و اعدام او بدست داعش

عصر روز گذشته شماری از اعضای گروه داعش به محل استقرار گروه شبه‌نظامی عراقی «کتائب سید‌الشهدا» وابسته به ایران در سوریه در ناحیه التنف حمله کردند. این همان منطقه‌ای است که چندی پیش گروه‌‌های افغان و عراقی وابسته در مسیر رسیدن به مرز این ناحیه را از تصرف نیروهای «ارتش آزاد سوریه»(عمدتا گروه مغاویر الثوره تحت حمایت ائتلاف) خارج کرده و جایگزین آنان شدند.
در جریان حمله‌ی ناگهانی دیروز به منطقه الجمونه در این ناحیه و در جنوب دیرالزور، که با یک انتحاری به نام «ابوحسن العراقی» همراه بود، محسن حججی، عضو گردان تانک لشکر ۸ نجف اشرف سپاه پاسداران نجف‌آباد ( https://goo.gl/Gwzcyj ) که در شمار نیروهای گروه کتائب سید‌الشهدا حضور داشت به اسارت داعش درآمد که ساعتی بعد گردن زده شده و عکسی از جسد او با سری جدا منتشر شد.(بخشی از عکس بدن او با نوشته‌‌ی درج شده روی آن در تصویر زیر) در گروه‌های عراقی حاضر در سوریه، حضور تنی چند ایرانیان جهت هماهنگی با سایر گروه‌ها، بخش فرماندهی و استفاده از تجهیزات رویه‌ای ثابت به شمار می‌رود.
در تصویر و فیلم‌هایی که از عملیات از سوی رسانه اعماق داعش منتشر شده است، نیروهای عراقی و پرچم کتائب سید‌الشهدا به چشم می‌خورد.در اعلامیه داعش گفته شده است که در حمله به «جیش الرافضی»(اصطلاحی که این گروه تروریستی برای ارتش عراق به کار می‌برد، در برابر اصطلاح «جیش النصیری» برای نامیدن ارتش سوریه) ۶۸ تن اعضای این گروه را کشته‌اند.
از آن سو گروه کتائب سید‌الشهدا اعلام کرده است که این گروه ۴۱ کشته و ۳۵ زخمی داده است و تصاویر کشته‌شدگان خود را منتشر کرده است ( https://goo.gl/okGr8a) اما با این تفاوت که احمد الموسوی، نایب‌رئیس گروه، آن را به بمباران هوائی و توپخانه‌ای آمریکا در عکاشات در هجده کیلومتری مرز نسبت داده ( https://goo.gl/JPGH5F ) و ابوالاء الولائی فرمانده گروه در بیانیه‌ای به آمریکا بابت استثمار کردن ناحیه مرزی به منظور پیشبرد برنامه‌ «خبیثانه‌»اش هشدار داده است. ( https://goo.gl/A9ggmd )
تنش میان گروه‌های شبه‌نظامی عراقی وابسته به ایران در سوریه و آمریکا در هفته‌های پیش پس از آن رخ داده بود که این نیروها به محدوده حفاظتی پایگاه سربازان آمریکایی و بریتانیایی در التنف نزدیک شده و نیروهای موسوم به ارتش آزاد سوریه وابسته به ائتلاف را از این ناحیه بیرون کردند که نخست با بمباران مقطعی و سپس با فرمان عقب‌نشینی آمریکا همراه شده بود. اعلام آتش‌بس در جنوب سوریه و برخورد آمریکا با یک گروه ارتش آزاد تحت حمایت خود (گروه شهدای قریتین؛ که سه هفته پیش به کاروان نیروهای عراقی وابسته به ایران در سوریه حمله کرده بود) به منزله‌ی چراغ سبز آمریکا پیرامون تثبیت عملکرد نیروهای وابسته به ایران به حساب آمده بود.
یک سخنگوی ائتلاف نقش داشتن در بمباران دیروز را رد کرده است.( https://goo.gl/NWJzdT ) و حید‌ر‌العبادی گفته است که گروه کتائب سید‌الشهداء در نسبت دادن حمله به آمریکا و صدور بیانیه بدون اطلاعات کافی عجله کرده‌اند.( https://goo.gl/xZnTuD )

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s