نژادپرستان و حمایت از حکومت بشار اسد

فیلم کوتاه با زیرنویس فارسی از جریان تجمع نئونازی‌ها در ایالت ویرجینیای امریکا، شب گذشته ۱۲ آگوست ۲۰۱۷.
احزاب‌ راستگرای افراطی و با تمایلات فاشیستی در اروپا و آمریکا از حامیان کلاسیک حکومت بشار اسد به شمار می‌روند. استدلال‌های این احزاب و هواداران آنان برای دفاع از حکومت اسد عموما از سه باور اصلی سرچشمه می‌گیرد:
۱- یهودستیزی: حکومت سوریه مخالف اسرائیل است و در برابر آن مقاومت می‌کند.
۲-اسلام‌‌‌هراسی و اسلام‌ستیزی: حکومت سوریه مخالف اسلام‌گرایان افراطی است.
۳- تفکرات ضدامپریالیستی و ضد جهانی‌سازی: حکومت سوریه در برابر آمریکا و کشورهای غربی مقاومت می‌کند.

در انگلیس، نیکی گریفین، رهبر حزب نژاد پرست موسوم به «حزب ملی بریتانیا»(BNP)، سه بار در ژوئن، آگوست ۲۰۱۳ و نوامبر ۲۰۱۴ به دمشق سفر و با بشار اسد دیدار کرده بود تا حمایت خود را از حکومت سوریه اعلام کند.( https://goo.gl/thCcNk ) در لهستان اعضای حزب افراط‌گرای فالانگا که برای خلع شهروندی یهودیان لهستانی فعالیت می‌کند به دمشق رفتند تا از مقاومت اسد در برابر غرب و اسرائیل تقدیر کنند.( https://goo.gl/Qw1Gpn ) تنها یک هفته بعد از حملات شیمیایی مرگبار به غوطه اعضای حزب دست‌راستی ایتالیایی لگانوردا به دمشق سفر کردند تا حمایت خود را از «دولت قانونی سوریه» اعلام کنند.( https://goo.gl/zWZccq ) در آلمان سال گذشته هیئتی از گروه نئونازی «حزب سوم»(Der Dritte Weg ) به لبنان رفت و با مقامات حزب‌الله لبنان و حزب ناسیونالیست سوسیالیست سوریه دیدار کرد.( https://goo.gl/VPFNmE ) همچنین خبر آن منتشر شد که اعضای گروه نئونازی «بلک‌لیلی» که پیشتر در جنگ بالکان جنگیده بودند در سوریه و در شمار نیروهای بشار اسد حضور دارند. ( https://goo.gl/MA2Wuy )
احزاب دست‌راستی و هواداران فاشیست آنان، که برای تسهیل ارتباط با حکومت سوریه تحت چتر کادری مشترک با عنوان «جبهه متحد اروپایی برای سوریه» فعالیت می‌کردند، عموما با حزب ناسیونالیست سوسیالیست سوریه (SSNP) که در شمار حامیان حکومت اسد در جنگ داخلی حضور دارد ارتباط دارند. پیشتر در صفحه گزارش جنگ تصاویری از مین‌های ضدنفر ساخت صنایع سپاه پاسداران در دست شبه‌نظامیان وابسته به این حزب منتشر شده بود.( https://goo.gl/TJwspu )

حمایت نازی‌ها از موضع ایران در جنگ سوریه، جهادی‌های شیعی را با آنان در یک جبهه مشترک قرار داده است. در مصاحبه‌ای که از مدیر کانال نیروهای خودجوش سپاه در سوریه، کانال «ناب جهادی؛حیفا را با موشک می‌زنیم»، منتشر شده است او می‌گوید: «یک بار با ادمین کانال «نازیسم ایران» صحبت کردم و حتی او قانع شد که تبلیغ کانال ما را بزند. بعدش هم همه‌اش عکس آقا و حاج قاسم می‌فرستد.» ( https://goo.gl/4avXyq )
سوریه برای سال‌ها محل فعالیت آزادانه‌ی نازی‌ها بوده است. آلوئیس برونر، جنایتکار جنگی مشهور آلمان هیتلری و از طراحان طرح موسوم به «راه‌حل نهایی» برای نسل‌کشی یهودیان، پس از جنگ به سوریه گریخت و برای سال‌ها به عنوان مشاور حکومت بعث انجام وظیفه کرد. ابداع ابزار «شکنجه آلمانی» را که در زندان‌های سوریه برای خردکردن ستون فقرات زندانیان سیاسی استفاده می‌شود از او می‌دانند.(https://goo.gl/113jyF)
در صفحه شخصی «جیمز فیلدز»، کسی که شب گذشته ماشین خود را به تجمع مخالفان نژاد‌پرستی در ویرجینیا کوبید و دست‌کم یک‌تن را کشت، در میان تصاویر متعدد از نمادهای نازیسم عکسی از بشار اسد با عنوان «شکست‌ناپذیر» دیده می‌شود.( https://goo.gl/XyxSrr )

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s